Parafia Rzymsko - Katolicka

pw. św. Stanisława bp. i Męczennika

Get Adobe Flash player

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia z XXIX Niedzieli Zwykłej – 22 października 2017 r.

1.Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej wspominamy dzieła misyjne Kościoła i modlitwą otaczamy misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.

2.Dziś -o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, po nabożeństwie o g. 16.00 Msza św. popołudniowa.

3.Dzisiaj 22 października obchodzimy wspomnienie  św. Jana Pawła II.

4.We wtorek 24 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jana Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację.

5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godzinie 17.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. 

6..W dni powszednie Msza św. rano o 7.00 ,wieczorem o 17.30 msza św.

W Rudence od wtorku do piątku msza św. o godz.16.00 a po mszy św. nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych. . Swoimi modlitwami obejmiemy solenizantów i solenizantki tego dnia.

8. W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. 

9.Zbliża się miesiąc listopad ,miesiąc poświęcony zmarłym .Dlatego przypominamy o uporządkowaniu cmentarza.

10.Składam serdeczne podziękowanie  za przygotowanie kościoła na dzisiejsze niedzielę . W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę następne rodziny .

11. Intencje mszy św. wywieszone w gablotce prze wejściu do kościoła.

Ewangelia na dziśŚroda 2018-04-25, Święto Św. Marka, Ewangelisty

Mk 16,15-20

Jezus ukazawszy się Jedenastu rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.