Parafia Rzymsko - Katolicka

pw. św. Stanisława bp. i Męczennika

Get Adobe Flash player

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
19 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 347 dni.
Zodiak: Koziorożec

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia z XXIX Niedzieli Zwykłej – 22 października 2017 r.

1.Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej wspominamy dzieła misyjne Kościoła i modlitwą otaczamy misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.

2.Dziś -o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, po nabożeństwie o g. 16.00 Msza św. popołudniowa.

3.Dzisiaj 22 października obchodzimy wspomnienie  św. Jana Pawła II.

4.We wtorek 24 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jana Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację.

5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godzinie 17.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. 

6..W dni powszednie Msza św. rano o 7.00 ,wieczorem o 17.30 msza św.

W Rudence od wtorku do piątku msza św. o godz.16.00 a po mszy św. nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych. . Swoimi modlitwami obejmiemy solenizantów i solenizantki tego dnia.

8. W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. 

9.Zbliża się miesiąc listopad ,miesiąc poświęcony zmarłym .Dlatego przypominamy o uporządkowaniu cmentarza.

10.Składam serdeczne podziękowanie  za przygotowanie kościoła na dzisiejsze niedzielę . W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę następne rodziny .

11. Intencje mszy św. wywieszone w gablotce prze wejściu do kościoła.

Ewangelia na dziśPiątek 2018-01-19, Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa

Mk 3,13-19

Jezus wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy.  Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy: Synowie gromu; dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał.