Parafia Rzymsko - Katolicka

pw. św. Stanisława bp. i Męczennika

Get Adobe Flash player

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
23 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia z XXIX Niedzieli Zwykłej – 22 października 2017 r.

1.Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji. Przez cały tydzień w modlitwie różańcowej wspominamy dzieła misyjne Kościoła i modlitwą otaczamy misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na misje.

2.Dziś -o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, po nabożeństwie o g. 16.00 Msza św. popołudniowa.

3.Dzisiaj 22 października obchodzimy wspomnienie  św. Jana Pawła II.

4.We wtorek 24 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jana Balickiego. Modlimy się o jego kanonizację.

5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godzinie 17.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. 

6..W dni powszednie Msza św. rano o 7.00 ,wieczorem o 17.30 msza św.

W Rudence od wtorku do piątku msza św. o godz.16.00 a po mszy św. nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych. . Swoimi modlitwami obejmiemy solenizantów i solenizantki tego dnia.

8. W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. 

9.Zbliża się miesiąc listopad ,miesiąc poświęcony zmarłym .Dlatego przypominamy o uporządkowaniu cmentarza.

10.Składam serdeczne podziękowanie  za przygotowanie kościoła na dzisiejsze niedzielę . W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę następne rodziny .

11. Intencje mszy św. wywieszone w gablotce prze wejściu do kościoła.

Ewangelia na dziśPiątek 2018-03-23, 5. tydz. Wielkiego Postu

J 10,31-42

Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: „Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować ?” Odpowiedzieli Mu Żydzi: „Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga”. Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: «Ja rzekłem: Bogami jesteście?» Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże — a Pisma nie można odrzucić - to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: «Bluźnisz», dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu”. I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.